mexiko.aktualne.cz
MENU
Návštěvnost: Stránky čte 1 člověk
Datum: 21.1.2019
  Info
   
Základní údaje
Dotazy
Mapa cesty
Popis cesty
Fotečky
Odkazy


Klikni

 

Popis cesty

Druhá strana

21.7. Tento den byl pro nás dnem velké odvahy a dobrodružství, poněvadž jsme se vzdali „primera clasa“ a absolvovali 7-hodinovou jízdu z Oaxacy do Puerto Escondido (100P) divokou džunglí, nelítostnými horami, domorodými vesničkami a vlhkým deštným pralesem autobusem 2.třídy. Za odměnu jsme se ubytovali v hostýlku Shalom (50P/os.), který nadstandardně nabízel bazén umístěný v zahradě mezi palmami, nekonečné párty všeho druhu a spoustu mladých nadšených cestovatelů ze všech koutů světa. Tento den končil prvním koupáním v tichém oceánu a náhodnou hospůdkou s živou muzikou – la tipica musika mexikana.

22.7. Pokud jste se rozhodli pro výlet na loďce (150P) za dobrodružstvím, nikoho nehledejte, oni si vás najdou sami. Stačí zajít na jednu z pláží. Vyjížďka trvala ca.1.5 hodiny a dopřála nám úplným analfabetům podmořského života zahlédnout 1 delfína, mořskou želvu a chytit mořskou štiku. K večeru jsme se kochali surfařským uměním na jedné z nejproslulejších surfařských pláží světa. Po nabitém dni jsme zradili mexickou kuchyni a dopřáli si pikantní špagety (30P).

23.7. 50% lidí si pod pojmem „dovolená“ představí sladké nicnedělání, povalování se na pláži a pohupování se na vlnách pacfiku. Tak pro tuto variantu jsme se protentokrát rozhodli i my. Až k večeru jsme se želvím tempem odebrali směrem k poště a poslali prvních pár holubů s dovolenkovými pozdravy přes daleký atlantik.(známka 10P)

24.7. Koupání, opalování, válení se, opalování, koupání,….tak tenhle rytmus sestávající z pravidelných intervalů plážového života se nám začal líbit. Naší plážovou lyriku jsme završili večerní procházkou u oceánu. Plni energie jsme se vrhli do víru nočního života. Jako nejvhodnější se nabízel Wipe out-bar s lákavou nabídkou pro všechny dámy. Ladies night trvala sice pouhou hodinu (22.30-23.30), ta ovšem stačila nato, aby se z tzv. dam staly panické bestie běsnící po alkoholu gratis.

25.7. Co osud a náhoda nechtěl…kavárna „Moravia“ vzdálená jen pár metrů od hostelu Shalom se nám zdála tuze podezřelá a to oprávněně, neboť majiteli byl mexicko-český páreček. Ještě větším překvapením ovšem bylo, že pan manžel evidentní Mexikánec mluvil perfektní češtinou. Měli jsme tak možnost rozpoutat informační přestřelku sestávající z našich dotazů a jejich odpovědí.

26.7. Každé loučení je bolestivé a i my jsme museli jednoho dne říci „sbohem“. Následovalo poslední koupání v Tichém oceánu a odjezd do Tuxtly s přestupem v Salina Cruz (ca 10 hodin/550P/os).

27.7. Budíček ve 3.00 ráno a další 3 hodiny strávené tupým zíráním v nádražní hale, tak takhle začal náš nový den. Ovšem záhy se nám dostalo odměny v podobě vyvoněného ubytování v hotelu Casablanka v pokoji se sociálním zařízením za pouhých 90P/os. Po odpočinku a vydatné snídani jsme se vydali za divokou přírodou. Autobus „desáté“ třídy nás dopravil do městečka Chiapa de Corzo (15P/os), kde už jen stačilo nasednout do motorového člunu a vychutnat si téměř 3-hodinovou jízdu kaňonem Sumidero (90P./os). Touto velkolepou průrvou protéká řeka Rio Grijalva pod útesy, které místy dosahují výšky téměř 1500 m.

28.7. Také se na nádraží z opatrnosti ocitáte nejlépe 15 minut před odjezdem? Slova „zaspali jsme“ mi připomínala spíše palbu z kulometu a následné zjištění, že do odjezdu našeho drahocenného autobusu s lístky zakoupenými den před tím zbývá pouhých 20 minut, způsobilo nesmírné zrychlení! Během několika pikosekund jsme doslova přistáli v autobuse jedoucím do Palenque (150P/os.) Po 7-hodinové jízdě jsme se opět uklidnili a v rámci ubytování dokonce povýšili na hotel (125P/os). Po zbytek dne jsme už jen nakupovali, popř. konzumovali. Kromě jiného jsme si zaplatili celodenní zájezd za Mayskými památkami a vodopády Aqua Azul (100P/os.).

 
Stav měny v době odjezdu:
Kurz Dolar / Pesos:
11.30
Pesos
za 1 americký Dolar
Kurz Dolar / Kč:
26.206 Kč za
1 americký Dolar
Kurz Pesos / Kč:
2.319
Kč za
1 Pesos
Aktuální kurzy naleznete zde